Haberler

G7 Ülkeleri: Biz Karar Alana Kadar Libra Gibi Projeler Halka Açılmamalı!

G7'den yapılan resmî açıklamada stablecoin ve Libra dahil tüm projelerin kendilerinden gelecek bir sonraki habere kadar halkın kullanımına sunulmaması uyarısı geldi.

G7 üyesi dünyanın en büyük 7 ekonomisini oluşturan ülkeler topluluğu son dakika alınan karara göre stablecoin projelerinin G7 bünyesinde dijital para birimleri ile ilgili yasal mevzuatlar oluşturulmadan, yani yasalar yürürlüğe girmeden halka kullanılmaması uyarısında bulundu.

Libra dahil tüm stablecoin dijital para birimi projelerinin öncesinde yasaların yapılması ve yasa yapıcıların bunları onaylamasının ardından kullanıma girebileceğine değinen G7 açıklamasında “Stablecoin projelerinin halka sunulmaması gerekiyor. Öncesinde G7 ülkeleri tarafından yasal düzenlemeler yapılmalı ve ardından bu projeler halka sunulmalı. Yasa yapıcılar yasaları oluşturmadan önce stablecoin projeleri halka sunulamaz” benzeri açıklama yapıldı.

Bu açıklamalar “güçlü bir uyarı – TEHDİT!” şeklinde yorumlansa da G7 üyesi olan ABD daha önce bazı projelere, özellikle de Libra projesinden dolayı Facebook’a çok ağır gözdağı vermişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu