Haberler

Gana Merkez Bankası: Dijital Para Üzerinde Çalışıyoruz!

Gana Merkez Bankası, dijital para birimleri üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Gana Merkez Bankası, yaptığı açıklamada banka olarak dijital para birimi projesine devam ettiklerini ve herhangi bir problem yaşanmaması için sürecin devam ettiğini açıkladı. Çok sayıda ülke merkez bankaları aracılığı ile dijital para birimi üretmeye çalışırken, özellikle kısa süre içerisinde Gana Merkez Bankası tarafından bu konuda çalışma yapılması Afrika ülkeleri arasında Gana’nın bir adım öne çıkmasına neden oldu.

Çok sayıda kripto para birimi yatırımcısının bulunduğu bazı diğer ülkeler bile böyle bir adım atmazken, dijital paraların çok fazla ilgi çekmediği Gana’da bu adımın atılmasının ülkeye gelecekte büyük oranda fayda sağlayacak olduğu ifade ediliyor.

ABD ve diğer çok sayıda ülkede atılan adımlar dijital para geliştirmeye yönelik istek olduğunu gösterirken, Afrika ülkelerinde dijital para birimleri geliştirmek için adım atan ülke sayısı son derece az.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu