Kripto HaberleriAltcoinGate.io Rezervlerini Açıkladı: İşte Borsanın En Fazla Tuttuğu Altcoinler!

Gate.io Rezervlerini Açıkladı: İşte Borsanın En Fazla Tuttuğu Altcoinler!

Takip et

Kripto para borsalarının sahip olduğu rezerv miktarı ve bunların detaylarını açıklayan analiz şirketi Nansen, Gate.io ile birlikte daha önce bilgi verdiği borsalara bir yenisini daha ekledi.

Nansen’in paylaştığı verilere göre bu yazının yazıldığı anlarda Gate.io rezervlerinde toplam yaklaşık 1.64 milyar dolarlık kripto para rezervi bulunuyor.

Gate.io’nun Rezervlerinde Hangi Altcoinler Var?

Bu kripto paraların önemli bir kısmını ise borsanın yerel tokeni GT’den oluştuğu görülüyor. GT, kripto para borsasının varlıklarının %22.61’ini oluşturuyor. Bununla birlikte borsanın toplam GT varlıkları bu yazının yazıldığı anlardaki kurlar ile 371 milyon dolar civarında.

Gate.io’nun rezervlerinde en fazla bulunan ikinci varlık ise stablecoin USDT olarak açıklandı. USDT, borsanın rezervlerinin %17.90’ını oluşturuyor ve borsanın toplamda 293 milyon dolarlık USDT coini bulunuyor.

Borsanın varlıkları arasında en fazla bulunan üçüncü altcoin ise Ethereum (ETH) oldu. Şirketin bünyesinde toplamda değeri 251 milyon dolar olan 214 bin adet ETH tokeni bulunuyor.

Gate.io’nun sahip olduğu varlıkların dağılımını gösteren grafik.

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC) ise şirketin varlıkları arasında dördüncü sırada yer aldı. Nansen verilerine göre Gate.io borsasının varlıklarının %11.56’sı BTC’den oluşuyor ve bunların değeri 189 milyon dolar.

Şirketin varlıklarının en büyükleri arasında beşinci sırada Shiba Inu (SHIB) meme tokeni bulunuyor. SHIB, borsanın varlıklarının %3.45’ini oluşturuyor ve bu yazının yazıldığı anlarda şirketin yaklaşık 56 milyon dolarlık SHIB tokeni bulunuyor.

İlgili Haber
Bu Altcoinin Geliştiricileri Zor Durumdaki Kripto Bankası Silvergate'in Çoğunluk Hissesini Satın Aldı!

Borsanın diğer varlıkları ise toplam miktarın %29’unu oluşturuyor ve toplam değerleri 478 milyon dolar civarında seyrediyor.

Bununla birlikte Nansen “Gate.io ayrıca şu anda Nansen Portföyü tarafından desteklenmeyen zincirlerde daha fazla token bulundurmaktadır” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları