Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoinin Geliştiricileri Zor Durumdaki Kripto Bankası Silvergate'in Çoğunluk Hissesini Satın Aldı!

Bu Altcoinin Geliştiricileri Zor Durumdaki Kripto Bankası Silvergate’in Çoğunluk Hissesini Satın Aldı!

Takip et

Çarşamba günü yayınlanan SEC belgelerine göre, EOS altcoin geliştiricisi Block.One’ın kurucusu Brendan Blumer, kripto para bankası Silvergate’in %9.3’ünü satın alırken, Block.One %7.5’ini daha satın aldı.

Belgelere göre, Blumer 16 Kasım’da kripto bankasının 2.934.537 hissesini satın alırken Block.One 2.363.186 hisse alımı yaptı.

FactSet’in son istatistiklerine göre, satın alma işlemi Blumer’i Silvergate’in en büyük hissedarı yapıyor.

Silvergate’in Kripto Para Borsası FTX’in Yaşadığı Çöküşten Kötü Etkilendiği İddia Ediliyordu

Block.one, 2017 yılında Brenden Blumer ve Dan Larimer tarafından kurulan özel bir blockchain şirketidir. Şirket en çok 2017 yılında duyurduğu ve daha sonra 2018 yılında açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürdüğü EOS.IO protokolünü geliştirmesiyle tanınıyor.

Silvergate’in hisseleri ABD’de Çarşamba öğleden sonra yaklaşık %5 yükseldi. FTX’in çöküşünden bu yana, Silvergate’in FTX’e maruz kalmasının şirket üzerinde de ağır bir yük oluşturacağı endişesiyle keskin bir düşüş yaşadılar.

İlgili Haber
Binance'dan Bu Altcoin'e Destek Geldi, Fiyat Yüzde 20 Yükseldi!

FTX, yaşadığı çöküş ile kripto para piyasasında domino etkisi yaşattı.

FTX’in Silvergate’te en az 1 milyar dolar mevduatı var, ancak banka bunun tüm dijital varlık müşterilerinden gelen toplam mevduatının %10’undan azını temsil ettiğini söylüyor.

Şirket CEO’su ayrıca FTX’in çöküşünün yaşattığı piyasa dalgalanmasının kripto bankacısının işini etkilemeyeceği konusunda yatırımcılara güvence vermeye çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde Oppenheimer Blockchain & Digital Assets Summit’te konuşan CEO Alan Lane, şu açıklamaları yaptı:

“Mevduatlar artsa da azalsa da, oynaklığı destekleyecek likiditeye ve sermaye oranlarına sahip olduğumuzu söylemek yeterli.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları