BitcoinHaberler

Geçen Hafta Bitcoin’i Kim Dumpladı? Gizli Toplantıda Neler Konuşuldu?

Büyük dump üzerindeki sır perdesi hala kalkmadı.

Bitcoin 52.000$’dan yaşadığı 10.000$’lık düşüşün artçılarını yaşamaya devam ediyor. Korku ve açgözlülük endeksi, giderek daha fazla korku bölgesine girerken, yatırımcıların alım yaparken tedirgin olduğunu gözlemliyoruz.

Düşüşten sonra gelen Coinbase haberleri, düşüş bundan kaynaklıymış dedirtse de, düşüşün boyutu farklı unsurların da etkisi olabilir mi? sorusunu gündeme getiriyor. Zira Coinbase’in sadece belirli ürünlerine yönelik gelen SEC hamlesinin bu denli büyük bir etki yaratması herkesi şaşırttı.

Kısa süre önce ajanslara düşen bir haber, geçtiğimiz hafta özel bir toplantı yapıldığını ortaya koyuyor. Anonim kaynaklara dayandırılan bilgi notunda, “ABD Hazine Bakanlığı yetkilileri bu hafta stabilcoinlere yönelik riskleri görüşmek için finansal sektör yöneticileriyle bir araya geldi.” denildi.

Daha önce de benzer bir toplantı yapılmış ve oturumda ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’da yer almıştı. Bu toplantının kamuoyuyla paylaşılmaması dikkat çekti. Toplantıda ne konuşulduğuna veya hangi aksiyonların alınacağına ilişkin bir bilgi şimdilik paylaşılmadı.

Bitcoin’i Kim Dumpladı?

Analist Willy Woo, Bitcoin’deki son dumpa ilişkin bazı veriler paylaştı. “Yaygın görüşün aksine bu son düşüş balina satışından kaynaklanmadı. Balinalar satın alma bölgesinde kaldı” diyerek bir grafik paylaştı.

Satışın büyük bir kurumsal satıcıdan kaynakmış olabileceğini ifade eden Woo, şunları söyledi; “Arkadaşlarım satılmak üzere spot piyasalara bölünmüş büyük bir OTC satış modelini gördüler.”

ABD Hazine Bakanlığı yetkililerinin bu toplantıda ne konuştuğunu bilmiyoruz. Ancak toplantıda konuşulanlar yeni bir stabilcoin FUD’unu başlatacak boyutta olursa, bu durum 10.000$’lık dumpı açıklayabilir. O zaman içeriden bilgi alan büyük bir kurumsal yatırımcının marketi dumpladığında hem fikir olabiliriz.

Önümüzdeki hafta bu toplantının detaylarına ilişkin bir bilgi paylaşılacak mı takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu