binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGeleceğin SEC Başkanı Olabilecek Kripto Para Dostu Hester Peirce, Kripto Varlıklar Hakkında...

Geleceğin SEC Başkanı Olabilecek Kripto Para Dostu Hester Peirce, Kripto Varlıklar Hakkında Konuştu

SEC içindeki en kripto para dostu üyelerden biri olan Hester Peirce, yaptığı açıklamasında SEC'i eleştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, kurumun kripto para gözetimi konusundaki tutumunu sert bir dille eleştirdi. Kripto yanlısı duruşu nedeniyle sevgiyle “Kripto Anne” olarak bilinen Peirce, ETHDenver’da yakın zamanda yaptığı bir konuşma sırasında endişelerini dile getirdi ve kurumun hızla gelişen sektörü düzenleme yaklaşımına açıklık getirdi.

Geçtiğimiz yıl boyunca SEC’in yaptırım ekibi, kripto para alanındaki önemli isim ve şirketlere karşı büyük davalar takip ederek özellikle aktif olmuştu. Kayda değer hedefler arasında kripto borsaları Coinbase ve Kraken’in yanı sıra NFT yaratıcısı Stoner Cats de yer alıyor. Bu eylemler, SEC’e kayıt yaptırmadığı iddia edilen kuruluşlara karşı gerçekleştirildi.

Peirce, düzenleyici kurallarda netliğe duyulan ihtiyacı vurguladı. SEC’in kripto ekosisteminde faaliyet göstermek için net kurallar arayanları cezalandırmak yerine dolandırıcılık yapan kötü niyetli kişilere odaklanması gerektiğini savundu. Bununla birlikte, yalnızca bir bireyin bir kripto varlığıyla etkileşime girmesi nedeniyle kayıt ihlallerini takip etmenin mantıklılığını sorguladı. Peirce’e göre, bu tür vakalarda herhangi bir zarar iddiası bulunmuyor.

Kayıt yükümlülüklerinin önemini kabul etmekle birlikte Peirce, SEC’in geriye dönük yaklaşımını eleştirdi. Peirce’a göre bir kripto varlığını menkul kıymet olarak etiketlemek için yıllarca beklemek verimsiz görünüyor. Peirce, bir menkul kıymetin tanımı henüz netleşmemişken, bireyleri kayıt yaptırmadıkları için cezalandırmanın doğru olup olmadığını tartışmaya açtı.

İlgili Haber  Bloomberg Analisti Eric Balchunas: "Bitcoin'deki Ralli İçin SEC Başkanı Gary Gensler'a Teşekkür Etmeliyiz"

Peirce ve diğer üç komisyon üyesini denetleyen SEC Başkanı Gary Gensler farklı bir görüş benimsedi. Gensler, birçok kripto para biriminin menkul kıymet olarak nitelendirildiğini ve kripto platformlarını kayıt olmaya çağırıyor ve mevcut menkul kıymet yasalarına uymak zorunda olduklarını ileri sürüyor. Öte yandan kripto endüstrisi, düzenleyici gerekliliklerle ilgili netlik için mücadele ediyor. Coinbase’in özel endüstri kurallarını hedefleyen 2022 kural koyma dilekçesi, mevcut kuralların yeterli olduğunu savunan SEC tarafından dirençle karşılanmıştı.

Bununla birlikte Peirce, kendisine yöneltilen Ethereum Spot ETF’lerinin onaylanıp onaylanmayacağı sorusuna ise net bir yanıt vermedi ve bunların “SEC’in incelemesi altında olduğunu” söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail