BitcoinHaberler

“Gelecek Hafta Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşüşe Geçebilir!”

Finansçı ve kripto para oluşumu Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin yatırımcılarını uyardı.

Kripto para piyasalarında son dönemde büyük yükselişler hakim ve giderek birbiri ardına daha güçlü rekorlar kırılıyor.

Yatırımcılar bugün 41.500 dolarlı seviyelere ulaşan Bitcoin fiyatı karşısında kazançlarını arttırken kripto paralarla içli dışlı isim olan Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, “Bitcoin fiyatı riskli varlıklarla çok yakından ilişkili ve bu dönemde ABD borsalarında bazı yükselişte olan hisse senetleri %20 düşerse BTC fiyatında da yükseliş yerini düşüşe bırakabilir” uyarısında bulundu.

Özellikle ABD’deki karışıklıklar şimdilik yerini sakinliğe bırakmış gibi görünse de ilerleyen günlerde tekrar karışıklıkların çıkabileceği tahmin ediliyor. Trump güncel olarak “20 Ocak’ta yeni yönetim görevine başlayacak, görevi sorunsuz teslim edeceğim” açıklaması yapmış olsa da tekrar bir “kalkışma” girişimi olması tüm piyasaları etkileyeceği gibi Bitcoin’i de ilk anda olumsuz geriletebilir.

Ancak orta uzun vade için değerlendirme yapacak olursak bu gibi durumların Bitcoin gibi arzı sınırlı olan ürünler için çok olumlu olduğu biliniyor.

Yeni Hafta Uyarısı

Düşüş dalgasının yeni haftada etkili olabileceği uyarısında bulunan Novogratz, “gelecek hafta içerisinde ABD borsalarında güçlü hisselerin düşüşü %20 seviyesine ulaşırsa söylediklerim Bitcoin için geçerli olur” dedi.

Uzmanların uyarıları doğrultusunda yeni haftada özellikle ABD borsalarının yakında izlenmesi yatırımcılar için öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu