Blockchain

Gıda Takibinde Blockchain Kullanımı Durmadan Artıyor

Gıda takibinde özellikle deniz ürünlerine yönelik gıda ürünleri takibinde lider olma yolunda yeni bir teknoloji var.

Blockchain teknolojisi giderek daha fazla gelişiyor ve şirketler bu teknolojinin ‘nimetlerinden’ yararlanmak için ne gerekli ise yapmaya çalışıyorlar. Blockchain teknolojisi ile deniz ürünlerinin takibi çok daha kısa ve hızlı olduğu için takip amaçlı olarak en çok Blockchain teknolojisi tercih edilmeye çalışılıyor. İngiltere ve ABD’de deniz ürünleri satışı yapan ticari şirketler IBM ile şimdiden farklı onlarca ürünler üzerinde görüşmeler düzenlerken, Blockchain teknolojisinin başta deniz ürünleri olmak üzere tüm dünyada gıda takibinde rakip takip sistemlerinin önünde yer alması ve bugünün takip sistemleri satışı yapan şirketlerini eğer yeni değişime bu şirketler ayak uyduramazsa sorunlar yaratabileceği düşünülüyor.

Normal takip sistemleri ile 8 dakika süren bir deniz ürünü takibi IBM’in özel Blockchain takip sistemi ürünü sayesinde sadece 2-8 saniye sürüyor.

IBM’in bu konuda lider şirket olması nedeniyle büyük devler IBM’i ürün konusunda daha çok ön planda tutuyor ve Blockchain teknolojisi için en çok IBM ile ortak çalışmak istiyor. Blockchain teknolojisinin geleceği açısından bu tür gelişmelerin geleceğe yararlı olduğu kesin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu