Haberler

Gizemli Yatırımcı 1.5 Milyar TL’lik Bitcoin Aldı

Kimliği Bilinmeyen Yatırımcı 1.5 Milyar TL’lik Bitcoin Aldı

Kimliği belli olmayan bir yatırımcı tek seferde tamı tamına 400 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaparak son zamanların en büyük bitcoin alış rekorunu kırdı. Son iki haftadır ardı ardına gelen büyük ve küçük alışlar ve olumlu haberlerle bitcoinin fiyatı eski günlerine dönmeye başladı ve 11.500 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Gözler son zamanlarda yüzde 60’lık bir değer kazanan Bitcoin’e kitlenmişken piyasada balina olarak tabir edebileceğimiz anonim bir kişinin alış emri dikkatleri üzerine çekti. Tek seferde 400 milyon dolarlık yatırım ile bitcoin satın alan kişinin kimliği bilinmiyor. Bitcoin adres kodu “3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64” olan gizemli kişi bu yatırımı, 9 – 12 Şubat gibi birbirlerine yakın olan tarihler arasında gerçekleştirdi. Daha önce hesabında 55.000 Bitcoin bulunan kişi bu yatırım ile beraber hesabındaki Bitcoin sayısını 96.000’e yükseltti.

Balinaların Etkisi Büyük

Birçok uzmana göre, balinaların yaptıkları dev yatırımlar borsadaki yükseliş ve düşüşü kontrol ediliyor. Sadece coin borsasında kalmamakla beraber hemen hemen dünyanın bütün borsalarına yön veren ve balina olarak tabir edilen büyük yatırımcıların piyasalar üzerindeki etkisi büyük.

Hal böyleyken Bitcoin üzerindeki bu büyük alım gücünün fiyatı üzerindeki etkisini hep beraber göreceğiz. Hali hazırda bir çok olumlu haber ile yükseliş trendine geçen Bitcoin bu yatırımlar ile yeni rekorlar kıracağa benziyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu