Kripto HaberleriAltcoinGlassnode: "Bitcoin'e Bu Fiyat Seviyesinde Ciddi Talep Var!" Haftalık On-Chain Analiz

Glassnode: “Bitcoin’e Bu Fiyat Seviyesinde Ciddi Talep Var!” Haftalık On-Chain Analiz

Takip et

Bitcoin uzun süredir 20.000$ seviyesinin etrafında yatay hareketler sergiliyor. Küresel tarafta parasal sıkılaşma adımları piyasalar üzerinde baskı kurmaya devam ederken son Glassnode raporunda da bu konuya vurgu yapıldı.

Glassnode tarafından yayımlanan haftalık zincir içi veri bülteninde öne çıkan başlıklar şunlar:

“20 bin dolarlık bölgede bir aylık konsolidasyondan sonra, Bitcoin fiyatları çok beklenen bir rahatlama rallisi yaşadı. Kısa vadede ivme olumlu, ancak sağlam bir temel oluşturmak için zamana ihtiyaç duyulabileceğine dair uzun vadeli makro göstergeler tarafından baskı altında kalmaya devam ediyor.

20 bin dolarlık seviyesi geniş bir kısa vadeli yatırımcı kitlesini kendisine çekti. Bu bölgede ciddi bir talep olduğunu gördük.

Kısa vadeli yatırımcıların bu eğilimini 40.000$, 30.000$ ve 20.000$ gibi psikolojik fiyat seviyelerinde de görüyoruz.

Mayer Multiple , spot fiyatlar ile 200DMA arasındaki sapmaları değerlendirmek için kullanılabilir. 200DMA, makro boğa ve ayı trendleri arasında ayrım yapmak için bir araç olarak geleneksel teknik analizde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu fiyat düzeltmesi sırasında en uç noktada, Mayer Multiple 0,55’in altına ulaşarak, piyasanın 200DMA’ya %45 indirimle işlem gördüğüne işaret etti. Bu tür olaylar son derece nadirdir.

Sonuç:

Kısa vadeli momentum, Gerçekleşen Fiyat ve Uzun Vadeli Cüzdanların Gerçekleşen Fiyatı bir destek seviyesi olarak kalabilmesi koşuluyla, yükselişin devam etmesini önerir.

Uzun vadede momentum, kapitülasyonun en kötüsünün bitmiş olabileceğini gösteriyor, ancak temel onarım devam ederken daha uzun bir iyileşme süresi gerekebilir.”

Raporunun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları