BitcoinHaberler

Golden Cross Heyecanı Bitcoin’de Shortları Rahatsız Ediyor

Bitcoin kripto para biriminde ayılar ve boğalar arasındaki savaş devam ediyor.

Bitcoin kripto para biriminde ayılar ve boğalar arasındaki savaş devam ediyor. An itibari ile boğaların elinde bulundurdukları avantaj da büyük bir etki sağlamış durumda. BTC’nin daha da yükselmesi, oldukça dolu olan Short pozisyonlarının açığa çıkmasına neden olabilir. İlerleyen zamanlarda Short pozisyonlarının tasfiyesi ile sonuçlanabilecek olan bu durum bu pozisyonu tehdit eder bir hale geldi.

2019 yılının en yüksek seviyesi olan ve 5.600’ün üzerini gören Bitcoin, geçtiğimiz hafta boyunca gücünü göstermeye devam etmişti. Haftalık grafiğe bakıldığı zaman belirgin bir yükselişin olduğu da görülüyor. Ayılar ve boğalar arasındaki savaş da Bitcoin’in yükselmesi ile hız kesmeden devam ediyor.

Short Pozisyonları Tehlike Altında

TradingView verilerine göre Bitcoin 2019 senesinin en yüksek seviyelerinden bir tanesine yerleşmiş durumda. 50 haftalık bir sürecin en hareketli dönemini yaşayan Bitcoin’in bu dalgalanması sonucunda kripto para yatırımcısı ve analisti bu durumun Bitfinex’teki short pozisyonlarına göre değerlendirmesini yaptı. Bitcoin’in öğütmeye devam ettiğini söyleyen analist, short pozisyonlarının önüne geçemeyeceği agresif bir spot alımının söz konusu olduğunu belirtti.

Short pozisyonlarının görülen senaryoda 6.000 dolarlık bir değerde olduğunu ve hepsinin likidite edilme riskinin altında olduğunu da söyleyen analist, bu pozisyonların ciddi bir tehlike altında olduklarının sinyalini verdi. Golden Cross’un ise eli kulağında. Bitcoin değer her an 6.000 dolar seviyesine ulaşabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu