BitcoinBorsaHaberler

Goldman Sachs ve Coinbase Arasında Dev Bitcoin (BTC) İşbirliği Açıklandı!

Banka devi Goldman Sachs ile kripto para borsası Coinbase arasında yeni bir Bitcoin işbirliği yapıldığı açıklandı.

Goldman Sachs Group şirketinin Bitcoin (BTC) tarafından desteklenen ilk kredilendirmesi için kripto para borsası Coinbase’i kullanacağı açıklandı.

Böylelikle Coinbase, Wall Street devlerinden birini daha dijital varlık dünyasına çekmiş oldu.

İtibari Para Birimi ve Kripto Ekonomileri Arasındaki Köprü Güçlendi”

Coinbase Institutional başkanı Brett Tejpaul, e-posta ile yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Coinbase’in Goldman Sachs ile birlikte çalışması, kripto paraların teminat olarak kullanımındaki ilk adımı oluşturdu ve böylelikle itibari para birimi ve kripto ekonomileri arasındaki köprü güçlendi.”

Coinbase kredi detayları ile başka ek bir bilgi vermedi. Geçtiğimiz hafta konuşan Goldman Sachs sözcüsü, Bitcoin ile teminatlandırılan kredilendirmenin daha önce açıklanmayan bir kurum tarafından sağlandığını söylemişti.

BTC destekli krediler dijital para birimi sektörü için yeni sayılmaz ancak Wall Street ise bu tür kredilere değil. Babel Finance gibi kripto sektörü kökenli kuruluşlar BTC madenciliği şirketlerine teminat olarak madencilik cihazlarını kullanarak bile nakit para borç alımına imkan veriyor.

Coinbase’in Toplamda 183 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Bulunuyor

Geçtiğimiz yılın sonunda Coinbase toplamda 566 milyon dolarlık kripto para sahipti ve bunların 183 milyon dolarını BTC oluşturuyordu. Aynı zamanda şirket nakit ve nakit eşdeğeri olarak da 7.1 milyar dolara sahip olduğunu bildirmişti.

Kripto para risk fonu Arca yaptığı açıklamasında bu tür ikili anlaşmaların normalde bu kadar gizlilik içerisinde yapılmadığına dikkat çekti:

“Büyük ihtimal ile Goldman Sachs bu ürün için büyük bir talep görüyor ve tamamen sektöre girmeden önce test sürecinden geçiriyor.”

Goldman Sachs daha önce yaptığı açıklamasında bu anlaşmanın yapısı ve 24 saatlik risk yönetimi imkanı sebebiyle kendilerinin ilgisini çektiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu