HaberlerKripto Para

Goldman Sachs: “Zengin Aileler Bitcoin İle İlgilenmeye Devam Ediyor”

Goldman Sachs anketi zenginlerin kripto paraya ilgisini gözler önüne serdi.

Bankacılık devi Goldman Sachs dünya çapında zengin ailelerin servetlerini yöneten 150’den fazla firmanın katıldığı yakın tarihli bir anket yaptı.

Ankete katılan firmaların yarısından fazlası zaten kripto paraya yatırım yaptığını ve yatırım yapmaya da sıcak baktıklarını söyledi.

Katılımcıların % 15’i halihazırda kripto paralara yatırım yaptığını bildirirken %45’i de yüksek enflasyon, uzun süreli düşük faiz oranları ve diğer makroekonomik gelişmeler için bir önlem olarak kripto paralar ile ilgilendiklerini belirtti.

Ankete katılan firmaların %22’sinin yönetiminde 5 milyar dolardan fazla varlık bulunurken %45’inin yönetiminde ise 1 milyar dolardan 4.9 milyar dolara kadar varlık bulunuyor.

Goldman Sachs Özel Varlık Yönetimi Eş Başkanı Meena Flynn, yapılan anket sonrası yatırım şirketlerinin kripto varlıklara artan ilgi karşısında şunları söyledi:

“Birçok kişi bu teknolojinin internet kadar etkili olacağını düşünüyor.”

Flynn, ayrıca zengin müşterilerinin kendileri ile blok zinciri ve dijital defter teknolojisi hakkında görüştüğünü belirterek müşterilerinin aynı zamanda bu teknolojinin verimlilik ve üretkenlik açısından internet kadar etkili olacağını da düşündüğünü söylüyor.

Kripto paralar günden güne iyice günlük hayatımıza girerken yapılan anket dünyanın en zengin ailelerinin servetini kripto para birimlerine yatırım yaparak değerlendirdiğini gözler önüne serdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu