NFT

Google Aramalarında Bu Kripto Para Kesinlikle Zirveye Oynuyor!

Axie Infinity (AXS), Google aramalarında en çok aranan kripto para olarak zirveye oynuyor.

Kripto para sektörü oldukça hareketli ve belirsiz bir dönemde geçiyor ancak buna rağmen Play-to-Earn konseptine sahip oynadıkça kazandıran projeler hala çok popüler.

Deisgn Bundle tarafından hazırlanan ve en çok aranan NFT’leri gösteren bir araştırma ise listenin başına Axie Infinity‘nin (AXS) oturduğunu göstermekte.

AXS, Hala Zirvede

Axie Infinity evreni içerisinde oyuncular farklı canavarları satın alabilir, bunları üretebilir veya savaştırabilir. Bu savaşlarda galip çıkmak için ise küçük “aşk iksirleri” kullanılmakta. Söz konusu iksirler gerçek para ile de satılabilmekte ve kullanıcılar bunları elde ettikçe satıp para kazanmakta.

Her bir canavar yani Axie, bir NFT formunda ve bunlar da üçüncü parti platformlarda satılabilmekte. Design Bundle tarafından yapılan açıklamada Axie Infinity ve NFT’lerinin diğer NFT’leri de geçerek birinci sıraya oturduğu vurgulandı. 2020 yılında en değerli Axie 300 ETH’ye satılmıştı ve bu da 130.000 dolara tekabül etmekte.

İkinci sırada ise The Sandbox (SAND) geliyor. Axie Infinity NFT’leri Google üzerinde rekor kırarken Sandbox ise 553.000 aramaya sahip. Sandbox da Metaverse odaklı bir proje ve özellikle 2021 yılında bir hayli popüler oldu.

Üçüncü sırada ise NBA Prime Shot yer alıyor. Flow ağında yer alan Prime Shot, 477.000 aramaya sahip ve projenin toplam değeri de 862 milyon doların üzerinde. Buna rağmen ise üç proje de Rusya ve Ukrayna savaşının BTC üzerindeki etkisi nedeniyle düşüş yaşamakta.

İlgili Haber
Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin'e Etkisini Tartışıyor
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu