AnalizBitcoin

Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin’e Etkisini Tartışıyor

NATO'yu alarma geçiren gerginlik kripto ekonomisini nasıl etkileyebilir?

Şu sıralar dünya gündeminde yer alan en önemli haberlerden biri şüphesiz Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik. Özellikle NATO‘yu alarma geçiren söz konusu durum ABD, Almanya ve Fransa’yı da alarma geçirdi.

Müttefik ülkeler arasında çeşitli toplantılar düzenlenirken ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi durumunda tüm NATO’nun harekete geçmeye hazır olduğunu vurgulayarak Rusya’ya açık tehditte bulundu.

Öte yandan Rusya NATO’nun Ukrayna’ya yakın bir duruş sergilediğini buna karşın eylem planında Rusya’nın düşman olarak görüldüğünü belirtti.

Tüm bu gerginlik sürerken işin ekonomik boyutunu değerlendiren analistler olası bir Ukrayna-Rusya savaşının kripto piyasasına nasıl etki edeceğini tartışıyor. Birçokları böylesi bir durumun kripto piyasasına doğrudan etki sağlamayacağını savunuyor.

InTheMoneyStocks baş piyasa stratejisti Gareth Soloway de Kitco News’in sunucusu David Lin ile Bitcoin, altın ve hisse senetleri için yakın vadeli hedefleri tartıştı. Soloway,

Şu anda -yıl sonuna kadar 100.000 dolar Bitcoin fiyatını- bir olasılık olarak görmüyorum, gerçekten görmüyorum. Keşke olsaydı. Sadece -cüzdanlarında BTC- tutan bir sürü insan olduğunu biliyorum ve ne yazık ki birçok insan piyasaya 60.000 dolar aralığında girdi.

dedi.

Soloway, 20.000 dolarlık orta vadeli Bitcoin fiyat hedefini hala koruduğunu, uzun vadede ise yükseliş beklentisinin sürdüğünü dile getirdi.

Doğu Avrupa’daki gerginlikleri masaya yatıran Soloway, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin aslında Bitcoin için kuyruk rüzgarları sağlayabileceğini söyledi. Yani Soloway de tıpkı diğer birçok analist gibi bu etkinin sınırlı ve dolaylı yollarla olacağına inanıyor.

Öte yandan BTC için ilk destek seviyesinin 41.850 dolar olduğunu söyleyen Soloway, bunun Bitcoin’in başka bir yükseliş yapıp yapamayacağını veya 30 bin aralığına geri dönüp dönmeyeceğini görmek için ilk büyük test olacağını belirtti.

Doğu Avrupa’da artan gerilimin Bitcoin için faydalı bile olabileceğini belirten Soloway, açıklamasını bu şekilde noktalamış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu