Ana SayfaBitcoinGoogle Eski CEO'sunun 2014 Yılında Bitcoin İçin Söyledikleri Ortaya Çıktı: "İnanılmaz!"

Google Eski CEO’sunun 2014 Yılında Bitcoin İçin Söyledikleri Ortaya Çıktı: “İnanılmaz!”

Takip et

Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, 2014’ten kalma ve yeni ortaya çıkan bir videoda Bitcoin (BTC) teknolojisini kriptografik alanda büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

Schmidt, 2014 yılında Bilgisayar Tarihi Müzesi’nde yaptığı konuşmada BTC’nin teknolojisinin önemli olduğunu belirtmiş ancak varlığın bir para birimi olarak kullanılmasına ilişkin şüphelerini dile getirmiş.

Schmidt, söz konusu videoda Bitcoin’in teknoloji altyapısının gelecekte daha fazla işletmeye güç sağlayabileceğini ifade etti. İlginç bir şekilde, Schmidt bu açıklamaları BTC’nin dünya genelinde benimsenme oranının hala düşük olduğu bir dönemde yapmış.

İşte eski Google CEO’sunun 2014 yılında Bitcoin hakkında söyledikleri:

“Bitcoin olağanüstü bir kriptografik başarıdır. Dijital dünyada kopyalanamayan bir şey yaratma becerisi muazzam bir değere sahiptir. Bitcoin mimarisi, kelimenin tam anlamıyla kopyalanamayan bu ledger’lara sahip olma becerisi, inanılmaz bir ilerlemedir. Pek çok insan bunun üzerine iş kuracak.”

Schmidt’in Kripto Teknolojisine İlgisi

Genel olarak, Schmidt’in BTC’nin teknolojisine ilişkin yaklaşımı, kripto para birimlerinin altında yatan teknolojiye odaklandığını vurguladığı yakın tarihli bir açıklamasıyla uyum gösteriyor:

“Birey olarak kimliğinizi kontrol edebildiğiniz ve merkezi bir yöneticinizin olmadığı yeni bir [internet] modeli çok kuvvetli. Çok baştan çıkarıcı ve çok merkeziyetsiz.”

Eski yöneticinin yıllar içinde kripto alanındaki girişimlerini giderek daha da ilerlettiğini belirtmek gerekir.

Örneğin, 2021 yılında Chainlink ekibine şirketin strateji danışmanı olarak katıldı. Ayrıca, teknoloji sektörünün geleceğini vurgulayan “The Age of AI” kitabının ortak yazarlığını da yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları