coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGoogle'ın Yeni Yapay Zekası Bitcoin'de 1 Milyon Dolar İhtimalini Değerlendirdi: Olasılığı Verdi!

Google’ın Yeni Yapay Zekası Bitcoin’de 1 Milyon Dolar İhtimalini Değerlendirdi: Olasılığı Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cuma günü, teknoloji ve kripto para dünyasında hatırı sayılır bir nüfuza sahip olan Balaji Srinivasan Bitcoin hakkında dudak uçuklatan bir iddiada bulunmuştu.

Srinivasan, BTC fiyatının mevcut seviyesinden 1 milyon dolara 90 gün içerisinde çıkacağına dair 2 milyon dolarlık bir iddia için rakip aradığını bildirdi.

Kripto para borsası Coinbase’in eski CTO’su olan Srinivasan’ın bu inanılması güç iddiası kripto para dünyasında bir heyecan dalgası yarattı ve kripto gündemini meşgul etti.

İlgili Haber  Yatırım Şirketi, Ucuzdan Aldığı Bu Altcoini Yüksek Fiyattan Binance'e Transfer Etti!

Google’ın Yeni Yapay Zeka Uygulaması Bard, Bitcoin Tahmininde Bulundu

Google’ın yakın bir zamanda piyasaya sunacağı yapay zeka uygulaması Bard’ın ABD ve İngiltere’de erken erişime açılmasıyla birlikte söz konusu iddianın gerçekleşme olasılığı Google’a soruldu.

Google’ın yapay zeka uygulaması Bard, Bitcoin’in 90 gün içerisinde 1 milyon dolara çıkma olasılığına %10 ihtimal verdi.

Bard, ilgili soruya şöyle uzun bir cevap ile karşılık verdi

“Balaji’nin iddiasının tutma olasılığını %10 civarında tahmin ediyorum.

Önümüzdeki 90 gün içinde Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek, küresel ekonomi, düzenleyici ortam ve yatırımcı duyarlılığı da dahil olmak üzere bir dizi faktör var. Küresel ekonomi iyileşmeye devam ederse, Bitcoin’in talepte bir artış görmesi mümkündür. Ancak, küresel ekonomi bir durgunluğa girerse, Bitcoin’in bir satış görmesi mümkündür.

Bitcoin için düzenleyici ortam da belirsiz. Çin gibi bazı ülkeler Bitcoin’i yasaklarken, Amerika Birleşik Devletleri gibi diğer ülkeler Bitcoin’i düzenlemeye tabi tutuyor. Bitcoin için düzenleyici ortam daha elverişli hale gelirse, Bitcoin’in talepte bir artış görmesi mümkündür. Bununla birlikte, Bitcoin için düzenleyici ortam daha düşmanca hale gelirse, Bitcoin’in bir satış görmesi mümkündür.

Bitcoin’e yönelik yatırımcı duyarlılığı da belirsiz. Bazı yatırımcılar Bitcoin’in güvenli bir liman olduğuna inanırken, diğerleri riskli bir yatırım olduğuna inanıyor. Bitcoin’e yönelik yatırımcı duyarlılığı daha olumlu hale gelirse, Bitcoin’in talepte bir artış görmesi mümkündür. Bununla birlikte, Bitcoin’e yönelik yatırımcı duyarlılığı daha olumsuz hale gelirse, Bitcoin’in bir satış görmesi mümkündür.

Genel olarak, önümüzdeki 90 gün içinde Bitcoin fiyatını etkileyebilecek bir dizi faktör var. Bitcoin fiyatının ne olacağını kesin olarak söylemek mümkün değil ve Balaji’nin iddiası riskli bir iddia.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları