Haberler

Gram Altın Fiyatında Keskin Düşüş! – Yatırımcılar Şimdi Ne Yapacak?

Gram altın fiyatı 487 TL seviyesine kadar geriledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından faiz arttırımı beklentisi ile birlikte TL’de 2 yılı aşan süredir görülmeyen olumlu bir yükseliş yaşandı. TL dolar karşısında değer kazanırken dolar kuru 8 lira 5 kuruş seviyesine kadar geriledi ve buna bağlı olarak altın fiyatları keskin düşüş gördü.

Gram altın fiyatı 487 TL seviyesine kadar gerilerken, çok sayıda yatırımcı ise düşüşün etkisinden dolayı elindeki altınları bozdurup bozdurmamak konusunda kararsızlık yaşadığından söz etmeye başladı. Gram altın fiyatında beklentiler yükseliş yönündeydi ve 600 liraya yükseleceği iddia ediliyordu.

Panik Yapmayın Çağrısı

Ekonomistler, ekonomik göstergelerin değişebileceğini ve yatırımcıların panik yapmaması çağrısında bulundu. Çok sayıda ekonomist dolardaki düşüşün çok büyük düşüş olmadığını ve yükseliş beklentilerinin sıcaklığını koruduğundan söz etmeye başladı.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu