binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinGrayscale, Yalnızca Milyonerlere Özel Kripto Para Fonunu Duyurdu: Yalnızca Bu Özelliği Taşıyan...

Grayscale, Yalnızca Milyonerlere Özel Kripto Para Fonunu Duyurdu: Yalnızca Bu Özelliği Taşıyan Kripto Paralara Yatırım Yapacak!

Dünyanın en büyük dijital varlık yönetim şirketi Grayscale, yaptığı açıklamasında özel bir kripto para fonu kurduğunu bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük dijital varlık yönetim şirketi Grayscale, bugün net serveti en az 2.2 milyon dolar olan akredite yatırımcılara yönelik yeni bir yatırım fonu başlattığını duyurdu. GDIF kısaltmasıyla bilinen fon, proof-of-stake tokenlere yatırım yapmaya odaklanacak.

Grayscale tam olarak hangi altcoinlere yatırım yapacağını açıklamasa da proof-of-stake özelliğine sahip olanlar arasında Ethereum, BNB, Avalanche, Cardano, NEAR, Aptos gibi altcoinler yer alıyor.

Bu, Grayscale’in aktif olarak yönetilen yatırım ürünlerine ilk girişini işaret ediyor. Firma,  bufinansal aracın proof-of-stake dijital varlıklarla ilişkili stake ödülleri şeklinde geliri optimize etmeyi amaçlayacağını belirtti. Fon, birden fazla tokenin stake edilmesini ve unstake edilmesini yönetecek ve yatırımcılarına ödüller aktaracak.

Grayscale, insanların kendi başlarına satın almak zorunda kalmadan kripto paralara maruz kalmalarını sağlayan spot Bitcoin ETF’si ile tanınıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan ve düzenlenen ETF, Ocak ayından bu yana işlem görüyor. Milyarlarca dolar kaybetmesine rağmen, yönetim altındaki varlıklar açısından en büyüğü olmaya devam ediyor. İşlem hacmine göre sıralandığında Grayscale, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’sinden sonra ikinci sırada yer alıyor.

İlgili Haber  Sıcak Dakikalar: FED Başkanı Jerome Powell Canlı Yayında Önemli Açıklamalar Yapıyor! İşte Tüm Detaylar

Grayscale, açıklamalarında GDIF’in nasıl işleyeceğini özetledi. GDIF’deki yatırımlar, 1933 tarihli ABD Menkul Kıymetler Yasası veya herhangi bir eyalet veya diğer menkul kıymetler yasaları kapsamında tescil edilmedi ve edilmeyecek. Ayrıca, fon 1940 tarihli ABD Yatırım Şirketi Yasası kapsamında bir yatırım şirketi olarak tescil edilmeyecek ve Yatırım Şirketi Yasası kapsamındaki belirli kısıtlama ve gerekliliklere uyması gerekmeyecek. Sonuç olarak, yatırımcılar Yatırım Şirketi Yasası’nın sağladığı korumalardan yararlanamayacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail