coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGrayscale'in GBTC Ürününde İskonto Oranı Yüzde 6'nın Altına Düştü: Bitcoin için Anlamı...

Grayscale’in GBTC Ürününde İskonto Oranı Yüzde 6’nın Altına Düştü: Bitcoin için Anlamı Ne? Uzman Açıkladı

Grayscale'in en büyük ürünü GBTC için iskonto oranı yüzde 50 seviyelerinden yüzde 6'ya kadar geriledi. Peki bu ne demek?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) sahip olduğu iskonto oranı %6’nın altına düştü. Bu, BlackRock’ın bir spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunduğu Haziran ortasında gözlemlenen %43’lük iskontodan önemli bir azalma.

Basit bir ifadeyle, “iskonto” terimi GBTC hisselerinin piyasa fiyatı ile temsil ettikleri Bitcoin’in gerçek değeri arasındaki farkı ifade ediyor. Bir dönem bu aradaki iskonto oranı GBTC’nin BTC fiyatına oranla neredeyse %50’ye kadar yükselmişti.

Son 1 yılda GBTC ürününün sahip olduğu iskontoyu gösteren grafik.
İlgili Haber  Bitcoin Boğası Cathie Wood: "FED, Agresif Bir Şekilde Faiz İndirimi Yapmak Zorunda Kalacak"

GBTC’nin iskonto oranındaki düşüş, Bitcoin Spot ETF’lerinin onaylanma olasılığının artmasıyla yakından bağlantılı görünüyor. ETF uzmanı Nate Geraci’ye göre piyasa, GBTC’nin Bitcoin Spot ETF’ye dönüştürülmesi için ilk onay dalgasında yer alacağı konusunda açıkça iyimser. Bu iyimserlik GBTC’nin azalan iskontosuna da yansıdı. Onay şansı arttıkça iskonto azalıyor ve bu da GBTC’nin geleceğine yönelik olumlu bir piyasa duyarlılığına işaret ediyor.

Benzer bir şekilde Grayscale’in başka bir ürünü olan Grayscale Ethereum Trust (ETHE) da yılın başındaki %60’lık iskonto oranına kıyasla bu yazının yazıldığı anlarda %11 civarında bir iskonto ile işlem görüyor. SEC’in BTC Spot ETF’lerini onaylaması durumunda bir sonraki aşamada Ethereum Spot ETF’lerinin onay ihtimalinin güçleneceği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail