BitcoinHaberler

Greenidge, Madencilikten Ürettiği Bitcoin Miktarını Açıkladı

Greenidgei'nin 3. çeyrek BTC üretimi ne kadar?

NASDAQ’da listelenmiş Bitcoin madencilik şirketi Greenidge Generation Holdings, 2021 yılının 3.çeyrek raporunu açıkladı.

Şirket rapora göre 30 Eylül itibariyle, yaklaşık 35 milyon dolarlık Bitcoin çıkardı. Ayrıca Greenidge, madencilik bünyesinde bulunan 15.300 madenci ile toplamda 729 Bitcoin çıkardığını bildirdi.

Üçüncü çeyrekte 52 milyon dolarlık nakit ve kripto para birimi varlığı elinde bulunduran şirket, 1 temmuz ile 30 eylül arasında 33 milyon ile 37 milyon dolar arasında gelir elde etti.

Ayrıca 16 ile 19 milyon dolar arasında net zarar bildiren şirket faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi karı (FAVÖK) ile birlikte 18 milyon ila 22 milyon dolar arasında zarar ettiğini belirtti.

Greenidge, beklenen net zararın Support.com ile yapılan birleşme sırasında masraflar için harcanan 30 milyon dolardan kaynaklandığını ekledi.

Temmuz ayında Bitcoin madencilik faaliyetlerini Güney Carolina’ya genişletme planlarını açıklayan şirketin 2022’den sonra bu bölgede de faaliyete geçmesi bekleniyor.

Çin’deki kripto para madenciliği krizi diğer madencilik şirketlerini de zora sokmuşa benziyor. Zira Çin’den diğer ülkelere göç eden büyük madencilik şirketleri, tüm dünyadaki rekabeti arttırıyor. Bu sebeple kurumlar arasındaki rekabet onları daha iyi makineler üretmeye ve daha faydalı çözümler almaya itiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu