BitcoinHaberler

Gündemde SEC Başkanı Var! Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuşacak!

SEC başkanının geçmiş açıklamalarını aktardık. Peki bugünkü toplantıda neler konuşulacak?

Tüm dünyada kripto para kullanımı yaygınlaşırken bir yandan da ülkelerin kripto paralar ile ilgili yeni düzenleme yaptıkları haberleri geliyor.

Yeni düzenleme haberleri sıcaklığını korurken ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler Bloomberg ile ses getirecek bir röportaj yaptı.

Gensler ABD’de yeni önlemlerin yolda olduğunu belirterek kripto para birimlerinin daha sıkı kurallara tabi olmasını ve kontrol altında tutulması gerektiğini söylüyor.

“Birileri spekülasyon yapmak isterse bu onların tercihi ama bizim devlet olarak dolandırıcılara karşı yatırımcılarımızı korumamız gerekiyor.”

Kendisinin kripto para piyasasına çok fazla ilgisinin olmadığını söylese de yatırımcıların korunması konusunda duyarsız kalamayacağını da vurguladı.

ABD’de Bitcoin dahil bazı kripto paralar menkul kıymet olarak değil emtia olarak işlem görürken hangi kripto paraların SEC’in denetiminde olacağı konuşuluyordu. Gensler bu konuda tavrının net olduğunu ve kripto paraların çoğunun menkul kıymet olarak SEC denetimine tabi olması gerektiğini söyledi.

Son olarak Gensler SEC’in halihazırdaki yetkilerinin geniş olmasına rağmen kripto para birimlerini takip etmek için ABD Kongresi’nden yasal yetki talebinde de bulunduklarını belitti.

SEC Başkanı’nın kripto paralar ile alakalı son açıklamaları bu şekilde olurken bugün Türkiye saati ile 19.15 – 20.15 arasında SEC’in “Kripto Para Birimleri ve Ulusal Güvenlik” formunda bu konuların konuşulacağı biliniyor. Gensler’in söylemleri ile paralel kararların alınmasının beklendiği bu toplantıdan gelişmeler geldikçe sizlere aktarıyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu