Kripto HaberleriHaberlerGüney Afrika, 2019 Yılında Özel Yasalar Çıkarabilir

Güney Afrika, 2019 Yılında Özel Yasalar Çıkarabilir

Takip et

Güney Afrika hükümetinin kripto para yasaları ve düzenlemeleri için 2019 yılında yeni rapor yayınlamaları için özel ekip kurdu. Güney Afrika hükümetinin bu kararı ülkenin kripto para merkezi olmak ve Afrika kıtasının kripto paraların en fazla tercih edildiği ülke olmak için aldığı karar olabileceği tartışılıyor. Ülkede, resmi olarak kripto paraların kullanım alanlarının genişlemesi ve hükümetin kripto paraları düzenlemek için yurtdışında neler olduğunu araştırıyor olması, yatırımcıları ülkeye çekmek ve zincir teknolojisi merkezi olmak için harcadığı çaba, resmi çaba olmasından dolayı ilgi görüyor.

Güney Afrika’nın kararları önemli

Güney Afrika hükümetinin kripto paralar hakkındaki alacak olduğu her karar ayrı önem taşıyor. Ülkenin alacak olduğu kararların neler olacağı, ne zaman karar alabileceği ve düzenlemelerin ne kadarlık kısmının uygulanabilecek olduğu verilecek resmi kararlara bağlı. Ülkede, resmi kararların alınmasının süreci uzun sürebileceğinden alınacak olan kararların 2020 yılında uygulanması da söz konusu olabilir. Uygulanacak olan yasaların belirlenmesi için sunulacak olan raporun son hale gelmesi ve düzenlenmesi de belirli bir vakit alacağı için, yatırımcılar bu süreçte ülke yönetiminin kararlarını beklemek zorunda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları