binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGüney Afrika'da Bitcoin ile Fidye Talep Edildi

Güney Afrika’da Bitcoin ile Fidye Talep Edildi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Afrika’da yaşanan olayda bir çocuğun bir grup adam tarafından kaçırılmasının hemen ardından fidye istendiği ve fidyenin Bitcoin ile ödenmesi konusunda kesin kararlı olunduğu açıklandı. Güney Afrika’da yaşanan kaçırılma olayı sonrasında güvenlik yetkililerince yapılan açıklamada daha önce hiçbir zaman ülke tarihinde bu şekilde bir olay yaşanmadığı açıklandı. Konu hakkında yetkililerce yapılan açıklamada konunun çözüme kavuşması adına her türlü ilgili ve gerekli adımların atıldığı ve atılmaya devam edilecek olduğu ifade edildi.

Çocuğun ailesinin ise bu durum karşısında yıkılmış olduğu belirtilerek üstüne üstlük 120 bin dolarlık Bitcoin ile ödeme talep edilmesinin çocuğun ailesinin gelişmemiş bir bölgede oturmaları ve daha önce Bitcoin hakkında hiçbir şekilde bilgi sahibi olmadıkları ifadesi paylaşıldı.

Ödeme Yapabilecek Güçleri Yok

Gaspçılar ise eğer ki 120 bin dolarlık ödemenin kendilerine yapılmaması durumunda 27 Mayıs tarihine kadar bekleyeceklerini daha sonrasında ise ölüm anının video kaydı alınarak çocuğun öldürülecek olduğunu açıkladı. 120 bin dolarlık ödeme gücü olmayan ailenin ise şimdilerde çocuklarından gelecek olan iyi bir haberi merakla bekledikleri ve büyük perişanlık yaşadıkları Güney Afrika basınında kendisine yer buldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail