BorsaHaberler

Güney Afrika’dan İki Kripto Para Borsasına İlişkin Uyarı Geldi!

FSCA bugün yaptığı açıklamada kripto para tüccarlarını uyardı.

Güney Afrika Mali Düzenleyici Otoritesi (FSCA) bugün yaptığı açıklamada kripto para tüccarlarını FTX ve ByBit borsaları ile ilgili uyardı.

FTX ve ByBit borsalarının dünyanın en hızlı büyüyen kripto para borsaları arasında olduğuna dikkat çeken FSCA, tüccarları bu borsaları kullanırken “temkinli ve uyanık” olmaları gerektiğini söyledi.

FSCA, Bahamalar merkezli FTX ile Şeyseller merkezli ByBit borsalarının Güney Afrika’da finansal danışmanlık veya aracılık hizmetleri verme yetkisi olmadığını da belirtti.

“FTX, Güney Afrika’daki Mali Müşavirlik ve Aracılık Hizmetleri Yasası, (FAIS Yasası) açısından herhangi bir finansal tavsiye vermeye veya herhangi bir aracılık hizmeti vermeye yetkili değildir. Aynı durum ByBit borsası için de geçerlidir.”

FSCA, borsalar ile ilgili uyarısından sonra Bybit’in gerekli yetkilendirme için FSCA’ya başvurmak istediğini söylerken FTX borsasından herhangi bir yorum yada cevap gelmediğini belirtti.

FSCA, Güney Afrika’da geçtiğimiz yıl kripto şirketlerini hedef alan ve milyarlarca dolar değerinde Bitcoin’in kaybolduğunun iddia edildiği büyük dolandırıcılık olaylarının ardından, kripto para ticaretinin nasıl yapılması gerektiğine dair düzenlemeler yapılacağını duyurmuştu.

Bu yıl açıklanacak olan kurallar, Güney Afrikalıların kripto borsalarıyla nasıl etkileşime girebileceğine dair yönergeler verecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu