Kripto Para

Güney Kore borsalar için vergi indirimini kaldırmaya karar verdi

Güney Kore yönetimi kripto para borsaları için vergi indirimini gelecek yıl itibari ile kaldırmakta kesin karar kıldıklarını ve vergi indiriminden yararlanan küçük ve orta ölçekli kripto para firmaları ve şirketlerinin vergi indiriminden yararlanamayacak olduklarını açıkladı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarına sahip olan ve dünyanın en fazla kripto para kullanan ülkelerinden birisi olan Güney Kore’nin bu adımı ülkede olumsuz karşılandı.

Küçük ve orta çaplı kripto para borsaları bu karar sonrasında kar elde edemeyecek olduklarından dolayı güvenlik ve diğer konularda geride kalmamak adına komisyon oranlarını daha da fazla arttırmak zorunda kalacak olduklarını, bunun sonucunda ise gelişim ve büyüme sorunlarının yaşanacak olduğunu iddia ettiler.

Hükümet kesin kararlı!

Hükümetin ise bu konuda gelecek seneden itibaren kripto para borsalarına vergi indirimini kaldırmak ile ilgili kararı bulunuyor. Ülkede yeni kripto para borsalarının dahi tercih edildiği bilinirken, bu konuda bu kararların oldukça fazla üzücü olduğu ve vergi konusunda endişelere sebep olduğu belirtilmekte. Bu yıl içerisinde ise vergi indirimi sürecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu