Haberler

Güney Kore, Çin’in Gerisinde Kalmak İstemiyor

Güney Kore'nin blockchain konusunda Çin'e göre geride kalmak istemediği biliniyor.

ABD’nin yakın müttefiki Güney Kore, son yıllarda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bölgede Çin’e karşı en azılı rakipler arasında yer alan Güney Kore’nin blockchain başta olmak üzere çok sayıda yeni teknoloji ürünler konusunda Çin’in gerisinde kalmamak için olağanüstü çaba sarfettiğinden söz edilmekte. Seul yönetiminin özellikle blockchain konusunda Pekin yönetimi kadar hızlı adım atmadığı, ancak başarılı adımlar atmaya devam ettiği belirtilmekte.

Son olarak ise Seul yönetiminin özellikle deniz taşımacılığı başta olmak üzere gıda şirketlerine gelecekte bu teknolojiden yararlanmaları için öneriler sunabileceği iddia edildi. İddialara göre Seul yönetimi bu konuda gelecek yıllarda milyarlarca dolar harcayacağı projelerde başarı elde edecek ve ardından blockchain teknolojisini tüm ülkede aktif olarak kullanıma sunacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu