Haberler

Güney Kore Hükümeti Won Kullanımını Arttırmak İstiyor

Güney Kore'de hükümet önlemleri artacak mı?

Güney Kore merkezli haber kaynakları ülke yönetiminin kripto paraların kullanımının artmasının Güney Kore para birimi Won kullanımının azalabilecek olduğuna ihtimal vermiyor. Ülke yönetimi böylesine bir tehdit görmediğinden kripto paralar konusunda sert önlemler almaktan kaçınırken, gelecekte kripto paraların yükselmesi ve tekrar eski günlerine dönmesi sonrasında artış yaşaması durumunda hemen acil adımlar atabilecek planlara sahip olduğunu düşündürüyor.

Ülke yönetimi kripto para konusunda temkinli

Ülkenin kripto paralar konusunda temkinli olduğu ve bu temkinli halin devamı için çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Yasal olarak alınan memurlara kripto para yasağı, ICO yasakları ve uygulanan kripto para yasaklarının kapsamının gelecekte Won’a yönelik tehditlerin kripto paralar dolayısı ile artması durumunda ülkedeki borsalara kritik önlemler uygulanabilecek ve yasakların kapsamı genişletilebilecek olduğu tahmin ediliyor. Ülkedeki kripto para basınına yorum yapan Güney Koreli Bitcoin sahiplerine göre yönetim bu konuda endişeli olmamasına rağmen gelecekte kendilerine yönelik gelebilecek tehditlere karşı önlemler almayı ihmal etmiyor.

Güney Kore kripto para birimleri konusunda oldukça iddialı ülkeler arasında ilk sıralarda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu