Haberler

Güney Kore Kripto Para Baskılarını Azaltıyor

Güney Kore yönetimi ülkede yaşanan kripto para gelişiminin farkında. Bu durumun farkında olan hükümet gelecek süreçte kripto paralar konusunda uygulanan baskılar en son aşamaya geçerken bu baskıların sürmemesinden yana olduklarını açıkladı. Güney Kore hükümetinin aldığı bu kararlar sonrasında ülkede kademeli olarak kripto para baskılarının azalacak olduğu açıklanırken bu baskıların tamamen ne zaman kaldırılacak olduğu konusunda ise net bir açıklama yapılmadı.

Kuzey Kore ve diğer bazı faktörler dolayısı ile Güney Kore halkı dijital gizli para Bitcoin’e fazla yatırımlar yapmış bununla beraber altına yatırımlarını sürdürmüşlerdi. ABD’nin Kuzey Kore sorununu tamamen çözmesi sonrasında bölgede güven tesis edilirken, Güney Kore halkı ise Bitcoin’e yatırım yapmayı sürdürme yönünde karar vermişti.

Rekor Kırabilir

Bitcoin fiyatının Güney Korelilerce yeni rekor kırabilecek olduğu yönünde bir düşüncenin mevcut olduğu, bu düşüncenin olmasından ötürü ülkede kripto para yatırımlarında ciddi artışlar olduğu belirtilmekte. Tam olarak baskıların kaldırılması sonrasında memurların tekrar eskiden olduğu şekilde kripto para sahibi olabilecek oldukları düşünülürken, baskıların 365 gün içerisinde kademeli olarak kaldırılması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu