Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore Kripto Para Borsalarını Resmen Tanıdı

Güney Kore Kripto Para Borsalarını Resmen Tanıdı

Takip et

Güney Kore hükümeti kripto para borsalarını resmen tanıdığını ilan etti. Belirli bir tarihten itibaren kripto para borsalarının “Kripto Para Birimleri Borsa ve Brokerliği” adı altında yer alacak olduğunu açıklayan hükümet, bu sayede kripto para borsalarının resmi bir sınıflandırmaya dahil edilmiş olduğunun açıklamasında bulundu. Kripto paraların git gide daha fazla kullanılır duruma geldiği Güney Kore’de hükümetin aldığı bu ve benzeri kararlar ülkede kripto paraların başta da Bitcoin adına büyük bir tanıtım ve güven verici gelişmeler olarak nitelendiriliyor.

Tam olarak ülkede henüz milyarlarca dolarlık yatırım yapan yatırımcılar olmasa dahi Bitcoin’e yatırımların son derece yüksek olduğu, hatta ve hatta dünyanın en fazla kripto para yatırımı yapan ülkesinin ABD’den sonra Güney Kore olduğu tahmin ediliyor.

Başladı

“Kripto Para Birimleri Borsa ve Brokerliği” adı altında sınıflandırma bugünden itibaren geçerli olacak olmasına rağmen yasaların ve kararların tam anlamı ile devreye girmesinin en geç 15 günü bulabilecek olduğu bilgisi paylaşıldı. Japonya’nın da gelecek aylar veya yıllar içerisinde bu yönde bir karar alması olası.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları