Haberler

Güney Kore Kripto Para Kazançlarından %20 Vergi Alacak

Güney Kore Maliye Bakanlığı tarafından kısa süre içerisinde kripto para birimlerinden kazanç vergisi alınmaya başlayabilir.

Güney Kore basını ülkede Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’nın kripto para kazancı konusunda vergi ile ilgili gerekli adımları attığını ve yakın zamanda verilen emire göre %20 oranında kripto para kazancı vergisi alınmasını emrettiğini açıkladı.

Buna göre, kısa süre içerisinde yasanın yürürlüğe girmesi ve Güney Kore vatandaşlarının kripto para birimi kazançlarının %20’sini devlete ödemesi gerekli hale gelecek. Bu da demek oluyor ki, Güney Koreli kripto para sahibi bir kimse 100 dolar BTC kazancı elde etti ise 20 dolarını devlete vermek zorunda kalacak.

100.000 dolar kazanç elde eden Güney Koreli bir kripto para sahibi 20.000 doları devlete kazanç vergisi olarak ödemek zorunda kalacak.

Türkiye Cumhuriyeti ve diğer birçok ülkede kripto para kazancından vergi alınmıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu