HaberlerKripto Para

Güney Kore Kripto Paralar Konusunda Yeni Yasaları Devreye Alabilir

Güney Kore, kripto paralar konusunda dünyanın öncü ülkeleri arasında ilk sırada bulunmakta. Durum bu olunca ülke yönetimi kripto paralar ve yasalar konusunda üst düzeyde düzeni sağlamak ve yerine getirebilmek adına bazı önlemler alması ve bu önlemleri en kısa süre içerisinde yerine koyması gerekiyor. Olası kara para aklama ve para aklama olaylarının önüne geçmek isteyen ülke yönetimi, şimdilerde kripto paralara karşı önlemleri sıkılaştırırken, bir diğer yandan da ülke içerisinde kripto paraların yayılmasına olağanüstü müsaade tanıması ile ünlü durumda.

Vatandaşlarının kripto paraları kullanabilecek ve yatırım yapabilecek olduğunu açıklayan Güney Kore hükümeti, memurların ise kripto para kullanamayacak olduğunun açıklayarak bunun nedeni ile ilgili ”gizli işler ve hükümet içerisinde karışıklık” olmasını engellemek dolayısı ile karar alındığını belirterek memurlara ve yakınlarına kripto paralar ile ilgileri ve alakaları olmaları durumunda çok büyük disiplin cezaları uygulanacak olduğu belirtiyor.

En Üst Düzeyde Önlemleri Devreye Alacak

En fazla kripto para kullanılan ülke olan Güney Kore’nin en üst düzeyde yeni yasaları devreye alması bekleniyor. İddialar gelecek haftalarda ülkede Bitcoin ve diğer altkoinler hakkında yeni yasaların devreye alınarak kara para aklama ve para aklama olaylarına karşı yeni yasaların etkin hale getirileceğinden bahsetmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu