Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore Kripto Paraları Daha Fazla İncelemek İstiyor

Güney Kore Kripto Paraları Daha Fazla İncelemek İstiyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En fazla kripto para kullanımı olan ve en fazla kripto para yasaları üreten Güney Kore, şimdilerde kripto paralar ile ilgili detaylı incelemeler yapıyor. Yeni gelişen bir sektör olmasına rağmen kripto paralar üzerinden kazanç elde eden ve bu kazancın çoğunu komisyon üzerinden elde eden kişilerin vergi vermemesi, kripto paralardan kat be kat para kazanılması Güney Kore hükümetinin bu konuda yeni adımlar atması için zorluyor.

Ülkede kripto paralara dair yapılan araştırmalarda hükümetin olası bir vergi istemesi durumunda vergi vermeyecek olduğunu ve bir şekilde vergi vermemenin yolunu bulabilecek olduğunu belirten insan sayısı hayli fazla iken, bu sayının gün geçtikçe daha fazla artması da Güney Kore hükümetini endişelendiriyor.

Ekipler İnceliyor

Kripto paraları inceleyen ekiplere sahip olan Güney Kore, yasalar ile de bu ekiplerin çalışmalarını destekliyor ve daha fazla alanda, daha fazla inceleme için yeni birlikler ve ekipler kurmayı sürdürüyor.

Ülkede Seul başta olmak üzere birçok bölgesinde kripto paralar ile ödeme kabul eden mağaza sayısında ve dükkan sayısında da hızlı bir artış var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları