Haberler

Güney Kore Kripto Paraları Engellemeye Taraf Değil, Yasaklar Uygulamaktan Yana

Güney Koreliler kripto paralar hakkında hükümetten ne istiyorlar?

Güney Kore, kripto paraların dünyada belki de en fazla aktif kullanımda olduğu ülkeler arasında ilk sıradadır. ABD ve Güney Kore arasındaki farklar bilinmediğinden ve Güney Kore vatandaşlarının yasal olarak istatistiksel olarak belirli bir miktar ve oranda kripto para kullandıklarını belirten bir araştırma olmamasından dolayı resmi bir bilgi elde edilebilmiş ve işe yarar bilgi maalesef yok.

Kripto paraların Güney Kore ve ABD’de ise çok yaygın oldukları artık bilinen bir gerçek ve bu gerçek gün geçtikçe daha fazla insanın güvenlik ve gizlilik amaçlarına uygun olarak kripto paralara sahip olmasına doğru giden bir süreci başlattı bile. Bitcoin alıp satanlar ve kazanç elde etmeye yönelik yatırımlar yapanlar, sadece satış yaparak komisyondan kazananlar ve Güney Kore vatandaşlarına kripto para satışı yapmanın ötesinde kendi kripto para yatırımcısı olanlar mevcut.

Ülkede, kripto paraların kullanımı ise memurlar ve aileleri için yasak durumda. Memurların kripto para ile rüşvet alabilecek ve bunu ortaya çıkarmak çok zor olabileceğinden dolayı uzun bir süre önce Güney Kore yönetimi kripto paraların memurlar için yasak olduğunu resmen ilan ederek, ülkede memur olanların ve yakın ailelerinin kripto para sahibi olmasını yasakladı. Bu yasak sonrasında ülkede eylemler yapıldı ve ekonomik özgürlüğün kısıtlandığı iddia edilerek, hükümetin bu konuda derhal önlemler alması istendi.

Yasalar İle Korumak İstiyor

Güney Kore hükümeti hakkında yerel medyada yapılan yorumlar ise ülkenin kripto paralarda gelecek gördüğü ve engellemek/yasaklamak amacında asla olmadığını gösteriyor. Bitcoin ve kripto paraların yasaklanmasından öte bazı kısıtlı yasaklar uygulayarak (güvenlik için) yatırımcıları korumak istediği belirtilen ülkenin, 2019 yılında çok farklı kripto para yasalarını uygulamaya başlaması ve uygulamalar sonrasında kripto para sahiplerinin rahat bir nefes almasını sağlayabilecek olduğu belirtiliyor.

Ülkede, binlerce kripto para yatırımcısı hükümetlerinin kendilerine destek olmasını, kripto paralar hakkında dürüst ve açık sözlü olmasını istediklerini, bu sayede kendilerini ve yatırımlarını koruma şanslarının yükseleceğini düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
South Korea Bitcoin News / Google
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu