Haberler

Güney Kore Kripto Paraları Kendi Kontrolü Altına Alabilir

Güney Kore hükümetince gelecek yıllarda kripto para borsalarının tamamının hükümet bünyesi kontrolü adı altına geçebilecek olduğu iddia edildi. İddialara göre kripto para borsalarından en fazla sorun yaşayan ülkeler sıralamasında ilk sırada olan Güney Kore bu durumun verdiği bazı sonuçlar ve vatandaşlarının dolandırıcılık, zarara uğrama ve para kaybı yaşamalarını engellemek adına ülkedeki tüm kripto para borsalarını kendi kontrolü altına geçirebilecek olduğu açıklandı.

Güney Kore hükümetinin bu tür bir karar alması durumunda sonucun çok daha iyi olabileceği ancak ortada gizlilik diye bir durumun kalmayacak olması dolayısı ile halkın bu tür bir kararı desteklemeyecek olduğu düşünülmekte.

Çin Baskıları Sürdürüyor

Asya bölgesinin ”katı kuralları” ile ünlü olan ülkesi Çin’de ise benzer kurallar devreye çoktan beridir alınmış durumda. Çin yönetimi bir süredir yaptığı açıklamalarda da kripto para borsalarının sık sık kontrol edilecek olduğunu dolaylı olarak ifade etmiş ve kripto para borsaları üzerinden Çin ekonomisinde tahribat yaratma girişimlerine en ufak bir şekilde müsaade etmeyeceklerini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu