fbpx
Haberler

Güney Kore Kripto Paraları Kendi Kontrolü Altına Alabilir

Nexo

Güney Kore hükümetince gelecek yıllarda kripto para borsalarının tamamının hükümet bünyesi kontrolü adı altına geçebilecek olduğu iddia edildi. İddialara göre kripto para borsalarından en fazla sorun yaşayan ülkeler sıralamasında ilk sırada olan Güney Kore bu durumun verdiği bazı sonuçlar ve vatandaşlarının dolandırıcılık, zarara uğrama ve para kaybı yaşamalarını engellemek adına ülkedeki tüm kripto para borsalarını kendi kontrolü altına geçirebilecek olduğu açıklandı.

Güney Kore hükümetinin bu tür bir karar alması durumunda sonucun çok daha iyi olabileceği ancak ortada gizlilik diye bir durumun kalmayacak olması dolayısı ile halkın bu tür bir kararı desteklemeyecek olduğu düşünülmekte.

Çin Baskıları Sürdürüyor

Asya bölgesinin ”katı kuralları” ile ünlü olan ülkesi Çin’de ise benzer kurallar devreye çoktan beridir alınmış durumda. Çin yönetimi bir süredir yaptığı açıklamalarda da kripto para borsalarının sık sık kontrol edilecek olduğunu dolaylı olarak ifade etmiş ve kripto para borsaları üzerinden Çin ekonomisinde tahribat yaratma girişimlerine en ufak bir şekilde müsaade etmeyeceklerini açıklamıştı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı