binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGüney Kore Merkez Bankası: Tehdit Değil

Güney Kore Merkez Bankası: Tehdit Değil

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore Merkez Bankası yaptığı açıklamada kripto paraların ülke ekonomisine bir tehdit olmadığını ve herhangi bir şekilde önlem alınması gerekmediğini açıkladı. Kripto paraların ülke parasına engel olmadığı ve güvenlik konusunda sorunlar yaşatmadığını belirten açıklamada Güney Kore Merkez Bankası, 1.79 milyar dolarlık dijital para hesaplarının artış göstermesine rağmen hiçbir şekilde adım atmayacak olduklarını açıklaması Güney Koreli yatırımcıları rahatlattı.

Bazı yatırımcılar bu açıklama dolayısı ile Güney Kore’nin kripto paraların en fazla ilgi gördüğü ülke olmasına katkı sunacak olduğunu ve ülkenin tanıtımından turizm alanına kadar etkisinin olacak olduğunu ifade etti.

Sorun Yok!

Güney Kore Merkez Bankasının açıklamasında diğer yatırımlara oranla kripto para yatırımcılarının çok düşük oranda ve yerel paraya oranla çok düşük olduğunu, bunun bir tehdit riski yaşatmadığı üzere yatırımcıların riske girmesine de sebep olmadığı açıklamasında bulundu.

Açıklamada yerel para ile yapılan yatırımların milyarlarca dolar olduğu, kripto paralara yapılan toplam yatırımların ise  2 milyar dolar seviyesinden daha az olduğu açıklamasında bulunarak yatırımcıların tehdit ve risk altında olmadığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail