Kripto Para

Güney Kore Merkez Bankası Yetkilisi: Merkezin Kripto Para Üretimine İhtiyacı Yok!

Güney Kore Merkez Bankası yetkilisi Hong Kyung-sik, kripto para üretimine gerek olmadığını açıkladı.

Nexo

Güney Kore Merkez Bankası yetkilisi Hong Kyung-sik, merkez bankasının hiçbir dönemde ve hiçbir zaman kripto para birimleri üretimine ihtiyaçları olmadığını ve bu konuda ülkede kripto paraların kullanılsa bile merkezlerin (banka) kendilerine özel veya herhangi bir kripto para üretmeye mevcut sistemin çok gelişmiş ve güvenilir olmasından dolayı ihtiyacının olmayacağını açıkladı. Almanya ve diğer ülkelerde merkezin herhangi bir kripto para üretme kararı olmasa da bazı ülkelerde kripto para düzenlemeleri ile merkez bankaları tarafından dijital para üretilebilecek olduğu belirtiliyor.

Güney Kore Merkez Bankası yetkilisi Hong Kyung-sik, Güney Kore’nin kripto para birimleri konusunda herhangi bir kısıta sahip olmayan ülkelerden olduğunu, mevcut dönemde finans sistemlerinin çok iyi ve gelişmiş olduğu ve dünyanın en gelişmiş olanları arasında yer aldığını ifade edip, bu konuda herhangi bir kripto para birimi üretmeye ihtiyaç olmayacağını açıkladı. ABD, Türkiye, Fransa, AB üyesi onlarca ülke kripto para üretimi konusunda henüz hiçbir destek vermezken, merkez bankalarının kendilerine ait kripto para birimleri üretmesi de pek fazla önerilmemekte.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı