BitcoinBlockchainKripto Para

Güney Kore Merkezli Teknoloji Şirketi, Blockchain İşlem Hızını 1 Saniyenin Altına İndirdiğini İddia Etti.

Bloom Technology, geliştirdiği bir teknoloji sayesinde işlem sürelerini saniyenin 5'te birinin altına indirebildiklerini kanıtladı.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Bloom Technology (BT), Blockchain işlemlerini hızlandıran bir teknolojiye imza attıklarını iddia etti.

Söz konusu iddia United Press International’da geçen bir haberde yer aldı. BT CEO’su Locus Chain teknolojisi sayesinde blockchain işlemlerini 1 saniyenin altına düşürdüklerini belirtti.

Hızı Ölçmek İçin Test Yaptılar

Bloom Technology, hız iddialarını kanıtlamak için 635 katılımcıyla bir test gerçekleştirdi. Testin sonucu oldukça şaşırtıcı: Bir blockchain işlemi bu yeni teknoloji sayesinde 0.13-0.23 saniyede gerçekleşiyor.

Kore Blockchain Derneği Başkan Yardımcısı Moon Young-Bae bu yeni teknolojinin henüz tamamlanmadığını ve geliştirilme aşamasında olduğunu ancak projenin ciddi bir ilerleme olduğuna inandığını kaydetti.

Bilindiği gibi kripto paraların işlem süreleri genellikle 10 dakikayı aşıyor, Bitcoin için ise bu süre daha artıyor ve 1 saatten uzun sürebiliyor. Bu da daha hızlı işlemlerin önemini ve gerekliliğini ortaya koyuyor.

Güney Kore Yasal Düzenlemelerine Devam Ediyor

Ülkedeki kripto paralara yasal bir zemin hazırlama çalışmaları devam ediyor. Dijital para pazarlarına düzenleyici netlik ve şeffaflık getirmek amacıyla hazırlanan tasarının ilk aşaması tamamlandı, ilgili yasa tasarısı Güney Kore Ulusal Meclisi Ulusal Politika Komitesi tarafından onaylandı. Bir sonraki aşama tasarının yargı komitesi tarafından da onaylanmasını gerektiriyor. Söz konusu onay alınırsa yasanın önümüzdeki yıl yürürlüğe girmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu