Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore, "NFT'ler Sanal Varlık Değildir!" Diyen FATF'yi İzliyor!

Güney Kore, “NFT’ler Sanal Varlık Değildir!” Diyen FATF’yi İzliyor!

Takip et

NFT’lerin günümüzde popülaritesi günden güne artmaya başladı. NFT’lerin yaygınlaşması ile birlikte bu alanda düzenleme olup olmayacağı da gündeme gelmeye başladı.

Bu bağlamda NFT’lerin düzenlenmesi ile ilgili ilk haber Güney Kore’den geldi. Güney Kore’in Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) yaptıkları açıklamada, NFT’leri sanal varlık olarak görmediklerini ve düzenlemeyeceklerini söyledi.

Mali Eylem Görev Gücü (FATF) 28 Ekim’de güncellenmiş kılavuzunu yayınlamıştı. Burada “NFT’ler sanal varlıklar değildir ve ödeme veya yatırımdan ziyade tahsilat olarak kullanıldıkları sürece kripto için düzenleyici çerçevesine girmezler.” denilmişti.

Güney Kore’nin NFT düzenlemesine ilişkin açıklamasını FATF’ın güncellenmiş kılavuzunu yayınlamasından kısa bir süre sonra yapması dikkat çekti.

FSC’den bir yetkili yaptığı basın açıklamasında, “FATF’nin NFT’ler ile ilgili düzenlemesi nedeniyle” Güney Kore’nin de bu alanda düzenleme yapmayacağını ifade etti.

Güney Kore’nin bu kararından sonra Kore’deki bazı uzmanlar düzenleme yapılmamasından ziyade kararın kritik bir öneme sahip olduğunu belirttiler.

Zira uzmanlar, NFT fiyatlarının manipüle edilebileceğinden ve dolayısıyla da kara para aklama için kullanılabileceğinden endişe duyduklarını dile getirdi.

Uzmanlar ayrıca Güney Kore’de yatırımcıların 2022 yılından itibaren kripto para birimleri için vergi ödemeye başlasa bile NFT’ler için herhangi bir vergi ödemek zorunda kalmayacaklarını da ekledi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları