blank
Haberler

Güney Kore Vergi Politikaları Derneği: Kripto Paralar İçin Vergi Uygulanabilir

Güney Kore Vergi Politikaları Derneği, ülkede kripto para vergilerinin düşük oranlarda uygulanmasının mümkün olduğunu, bu konuda 2020 yılı sonuna kadar düzenlemelerin yapılabileceği beklentisi olduğunu dile getirdi.

Güney Kore Vergi Politikaları Derneği tarafından kısa süre içerisinde ülkede kripto para birimlerinin vergilendirilmesi ile ilgili soru işaretlerini giderecek öneriler verildi. Ülkede kripto paraların artık düşük oranlarda vergilendirilebileceğine dikkat çeken dernek, bu gelirlerin devlet kasasında toplanarak piyasanın daha fazla geliştirilmesi, uygulanacak yönetim ve kriz çözümleri için fon oluşturulmasında büyük bir katkı oluşturabileceğine dikkat çektiler.

Kripto para yatırımcılarından alınacak vergilerin düşük oranlarda olması gerektiğine değinen Güney Kore Vergi Politikaları Derneği, bu konuda herkesin vergi vermeyebilecek olduğunun göz önünde bulundurulması gerektiğine değindi.

Güney Kore 2020 yılının sonlarına doğru kripto para vergilendirilmesi ile ilgili yasal ve onaylı kanunları açıklaması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu