Haberler

Güney Kore Hükümeti Kripto Paraları Vergilendirecek

Güney Kore hükümeti ülkenin en bilinen gazetelerinden Korea Times'a çıkan habere göre kripto para vergilendirilmesi üzerinde yeni bir çalışmaya imza attı.

Kripto paraları vergiye tabii tutmak için adım atan Güney Kore hükümetinin alt kanadının şimdiden bu konu üzerinde oldukça fazla çalışmaları olduğu iddia edildi. Kripto para birimi yatırımcılarının kripto para satın aldıklarında vergi ödemesi gerektiğini düşünen Güney Kore hükümetinin bu konuda atacağı ilk adımın 2020 yılında olabileceği iddia edildi.

Bir süredir Güney Kore, Japonya ve Çin bölgesel olarak kripto paraların ilgi çekmeye başlaması ve ‘sorunlara sebep oluyor olması’ gibi sebeplerden dolayı kripto para birimlerinin geliştiğinin farkında ve bu konuda adım atılması gerektiği konusunda hemfikirdi.

Bu kararlar ile birlikte Güney Kore hükümetinin gelecek sene içerisinde Bitcoin ve altcoin dahil tüm kripto paralardan elde edilecek kazançları vergilendirmesi mümkün olabilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu