Haberler

Güney Kore Hükümeti Kripto Paraları Vergilendirecek

Güney Kore hükümeti ülkenin en bilinen gazetelerinden Korea Times'a çıkan habere göre kripto para vergilendirilmesi üzerinde yeni bir çalışmaya imza attı.

Nexo

Kripto paraları vergiye tabii tutmak için adım atan Güney Kore hükümetinin alt kanadının şimdiden bu konu üzerinde oldukça fazla çalışmaları olduğu iddia edildi. Kripto para birimi yatırımcılarının kripto para satın aldıklarında vergi ödemesi gerektiğini düşünen Güney Kore hükümetinin bu konuda atacağı ilk adımın 2020 yılında olabileceği iddia edildi.

Bir süredir Güney Kore, Japonya ve Çin bölgesel olarak kripto paraların ilgi çekmeye başlaması ve ‘sorunlara sebep oluyor olması’ gibi sebeplerden dolayı kripto para birimlerinin geliştiğinin farkında ve bu konuda adım atılması gerektiği konusunda hemfikirdi.

Bu kararlar ile birlikte Güney Kore hükümetinin gelecek sene içerisinde Bitcoin ve altcoin dahil tüm kripto paralardan elde edilecek kazançları vergilendirmesi mümkün olabilecek.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı