HaberlerKripto Para

Güney Kore: Yüzde 20 Kripto Para Vergisi Onaylandı!

Güney Kore'nin başkenti Seul'de yapılan görüşmeler sonuç verdi.

Güney Kore yönetimi bugün TSI saatiyle erken saatlerde kripto para birimlerinden vergi almaya başlayacaklarını bildirdi. Yılda 2.000 dolar ve üzerinde kazanç elde eden çok sayıda kripto para yatırımcısının %20 oranında vergi vermek zorunda olduklarına değinen Güney Kore Maliye Bakanlığı, “%20 oranında vergi sadece yılda 2.000 ABD Doları ve üzerinde kazanç elde eden, başka bir deyişle 2.5 milyon won ve üzerinde kazancı olan Güney Koreli yatırımcılar için geçerli olacak.” dedi.

Bu tür adımların diğer ülkelerde de artması bekleniyor. Son dönemde coronavirüs pandemisi nedeniyle ekonomileri zarar gören ülkelerin kripto para vergilendirmesi ile çok fazla kazanç elde edebilecekleri tahmin edilirken özellikle de kripto paraların çok kullanıldığı ülkelerde bu adımın atılması bekleniyor.

Dün yayınladığımız “Kripto Para Vergileri 2021 Yılında Çok Sayıda Ülkede Uygulanabilir” haberinin ardından 24 saat geçmeden bir ülkede kripto para vergilendirme kararı alındı bile.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu