HaberlerKripto Para

Güney Kore’de 200 Kripto Para Delist Edilince Yeni Yasa Tasarısı Hazırlandı!

"Hükümetlerin katı düzenlemeleri piyasanın önünü tıkıyor."

Güney Kore Halk Partisi milletvekili Kwon Eun-hee bir yasa tasarısı hazırladı. Yasa tasarısında kripto paralar ile ilgili yapılan açıklamalar dikkat çekti.

Kwon Eun-hee’ye göre Güney Koreli 20 kripto para borsası 2021 yılının ilk çeyreğinde yaklaşık 200 kripto parayı listeden çıkardı.

Kwon Eun-hee listeden çıkarmaların nedeni olarak ülkenin mali yetkililerinin kripto listelemeleri ve listeden çıkarmalar için uygun standartları hazırlamamasını gösterdi.

Milletvekili tarafından sunulan tasarıda borsaların kripto paraları listeleme ve listeden çıkarma kriterlerinin bir kurala bağlı olmaması nedeniyle yatırımcıların zarara uğradığı ve yetkililerinde bu konuda uygun standartlar belirleyemediği belirtildi.

Tasarıda kripto paralar yatırım aracı olarak tanımlanıyor. Bu tanım sayesinde kripto paraların ve dijital varlıkların piyasa tarafından denetlenmesi öngörülüyor. Bu konunun katı hükümet düzenlemelerine terk edilmesi durumunda birçok projenin ölü doğacağı belirtiliyor.

Hükümetlerin listeleme ve listeden çıkarma konusundaki katı düzenlemelerinin kripto para piyasasına yeni yatırım yapanlar için büyük bir engel olduğu ifade ediliyor.

Tasarının sunulma amacının ise dijital varlık kullanıcılarını korumak ve adil ticaret platformu oluşturmak olduğu belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu