Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore'de Kripto Para Çılgınlığı

Güney Kore’de Kripto Para Çılgınlığı

Takip et

Güney Kore’nin belirli bir kar amacı olmadan faaliyet gösteren kuruluşlarından olan Finansal Yatırımcıları Koruma Vakfı kendi bünyesi üzerinden 2500 kişiye uyguladığı ankette kripto para kullanan kişilerin oranı %7.4 olarak belirlendi. Uygulanan bu anket 2018 yılının Aralık ayında yapıldı ve kripto para kullanımı açısından oldukça sevindirici bir haber olarak duruyor. 2018 yılı kapsamında sektörün oldukça yüksek tehditlere maruz kalmasına rağmen kripto para kullanımı üzerinden ki artış oldukça yüksek.

Anketin Sonucu Ne Oldu?

Bu anketin sonuçları hiçbir şekilde kripto para kullanmayanların kullanmaya başlamasını gösterse bile, aynı zamanda sürekli kullanmış olan kişilerin de daha sıklıkla kullandıklarını göz önüne çıkarıyor. 2017 yılına göre kişi başı üzerindeki kripto para kullanımında %64 olarak belirlenen bir artış gözüküyor. Bu ise 6000 dolar olarak belirtilmekte. Anket sonuçlarında ise kripto para kullanan kişilerin yaşları 50 olarak gözüküyor. Bu yaşı ise 30 -40 arasında olan kişiler takip etmekte.

Bitcoin’in Nisan ayıyla beraber Güney Kore içerisinde kullanımı yükselişe geçmiş durumda. Bu yükseliş ile Kimchi Primi yeniden ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Kimchi Primi ise genel tanımı olarak Güney Kore üzerinde bulunan borsalar ile diğer borsaların arasındaki fiyat farkı olarak belirtilir. Diğer borsalar üzerinde Aralık ayı üzerinde Bitcoin 19.500 dolarlar seyrinde iken Güney Kore üzerinde 25.000 dolar bazında devam etmekteydi. Bu etkenlerin yanında ise yüksek tehditlerden biri olan Hack saldırıları Güney Kore kripto paraları üzerinden oldukça etkili olmaya devam etmekte. Coinnest uğradığı zarardan dolayı kapanma yoluna gitmesiyle beraber, Bithumb ise 18 milyon dolar zarara uğramıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları