Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore'de Kripto Para Endüstrisini Sevindiren Karar Geldi!

Güney Kore’de Kripto Para Endüstrisini Sevindiren Karar Geldi!

Takip et

Güney Kore hükümeti sanal varlık endüstrisi için büyük bir karar açıkladı. Yetkililer, Bitcoin ve kripto para vergilendirilmesinin iki yıl erteleneceğini duyurdu.

Yeni Kripto Para Vergilendirmesi 2 Yıl Daha Ertelendi

Perşembe günü hükümet yetkilileri tarafından açıklanan 2022 vergi reformu planına göre, Güney Kore’nin kripto kazançları için planlanan vergilerin uygulanması iki yıl daha ertelendi.

Duyuru, Aralık ayında ülkenin milletvekilleri tarafından sanal varlıkların vergilendirilmesine yönelik ilk planların 2023 yılına kadar ertelenmesinin ardından geldi.

İncelenen vergi reformu planına göre, sanal varlıklardan elde edilen gelirin yanı sıra “sanal varlıkların devri veya ödünç verilmesinden” elde edilen gelirin vergilendirilmesi 2025 yılına ertelenecek.

İlgili Haber
Bu Metaverse Altcoini, Güney Koreli Dev Banka ile İşbirliğine Gidiyor!

Vergilendirme Sisteminde 1.900 Doları Aşan Gelirlere Yüzde 20 Vergi Uygulanacak

Bir yıllık süre içinde 2.5 milyon Won’u (1.900 $) aşan kripto kazançlarından %20 ek vergi alınmasına ilişkin ilk planlar değişmedi.

Güney Koreli bir Blockchain savunucusu olan Harold Kim daha önce yaptığı açıklamada, yerel borsaya yapılan yatırımlardan elde edilen sermaye kazançlarını vergilendirme eşiği oldukça yüksek olduğundan, planlanan vergilerin daha küçük kripto yatırımcılarını haksız yere hedef alabileceğini söylemişti.

Duyuruya göre, yeni vergilendirme politikası 1 Ocak 2025’ten itibaren uygulanacak.

Raporda, hükümetin bir yatırımcı koruma sistemi arayışında olduğu belirtildi. Yatırımcılar Mayıs 2022’deki LUNA olayı nedeniyle büyük bir zarara uğramıştı. O zamandan beri yetkililer, bazı yerel sanal varlık borsalarının yatırımcıların kayıplarını en aza indirmek için belirli önlemler almadığına dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları