Haberler

Güney Kore’de Yeni Dönem: İşletmeler Yasalara Uymak Zorunda Kalacak

FATF önerileri kapsamında Güney Koreli milletvekilleri yeni kripto para yasaları hazırladı.

Kripto para birimleri konusunda oldukça dikkatli ve üst düzeyde çalışmalara imza atmaya devam eden Güney Kore, bugünlerde yeni kripto para düzenlemeleri ile gündemde. Ülkede kripto para birimi yatırımcılarını korumak isteyen milletvekillerine göre yasalar eğer doğru işletilmez ise sektörel bir kaosa sebep olabilir.

Güney Koreli yetkililer, bundan sonra kripto para şirketlerinin ve kripto para birimi ile ödeme alan işletmelerin yeni AML, KYC yasalarına uymak zorunda olduklarını, bu yasalara uymayanların ise cezalandırılacak olduğunu açıkladılar.

Kamu güvenliği ve ülkenin para piyasasını etkileyecek herhangi bir kötü işlemin derhal hükümete bildirilmesi gerektiğini direktif eden yasalar, kara para aklama ve diğer konularda da birden fazla güncel madde içeriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu