Kripto HaberleriAltcoinGüney Kore'den Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'a Karşı Yeni Hamle: Bitcoin'lerine Ne...

Güney Kore’den Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’a Karşı Yeni Hamle: Bitcoin’lerine Ne Olacak?

Takip et

Güney Koreli yetkililer OKX ve KuCoin kripto para borsalarından Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’a ait yaklaşık 67 milyon dolar değerindeki 3.313 Bitcoin’i (BTC) dondurmalarını talep etti.

Güney Koreli Yetkililer Do Kwon’un Bitcoin’lerini Dondurmak İçin Kripto Para Borsalarına Talep Gönderdi

Yerel kaynaklardaki habere göre söz konusu Bitcoin’ler, 14 Eylül’de Güney Kore’de Kwon hakkında tutuklama emri çıkarılmasından kısa bir süre sonra borsaların dijital cüzdanlarına aktarıldı.

Bilindiği üzere Güney Koreli yetkililer Do Kwon’un ülkenin menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Do Kwon kendisinin firarda olmadığını savunurken, Güney Koreli yetkililer Interpol’den yerinin tespit edilmesi için yardım istemişti.

Pazartesi günü Interpol, dünyanın dört bir yanındaki kolluk kuvvetlerine Kwon’un iadesi, teslim edilmesi veya benzer yasal işlemleri beklerken yerini tespit etme ve geçici olarak tutuklama talebi olan bir Kırmızı Bülten yayınlamıştı.

İlgili Haber
Hakkında Kırmızı Bülten Yayınlanan Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'dan İlk Açıklama Geldi!

Luna Foundation Guard 15 Eylül Tarihinde Yüklü Miktarda BTC’yi Dijital Cüzdanlara Aktarmış

Blockchain veri analiz platformu CryptoQuant, Luna Foundation Guard (Terra’nın büyümesini teşvik etmek için Singapur’da kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş) için dijital bir cüzdanın 15 Eylül’de kripto borsası Binance’de “ani bir şekilde” oluşturulduğunu söyledi. Bunu takip eden üç gün içinde 3.313 BTC KuCoin ve OKX’e aktarıldı.

Terra’nın çökmesinden önceki aylarda Luna Foundation Guard, stablecoin UST’nin rezervlerini güçlendirmek için yaklaşık 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almıştı.

Habere göre KuCoin platforma aktarılan yaklaşık 1354 BTC’yi (27 milyon dolar) dondururken, OKX’in “savcılığın varlıkların dondurulması talebini görmezden geldiği” iddia ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları