Haberler

Güney Kore’in Kripto Para Vergisi Adımı Asya’dan Kaçışı Başlatabilir

Kripto para birimi yatırımcısı Güney Koreliler yakın zamanda hükümetlerinin öngördüğü %20 vergi dilimine tabi tutulacaktır.

Bitcoin ve altcoin sahibi olan Güney Koreliler bir süre sonra hükümetlerinin kendileri adına önerdiği %20’lik vergi ödemek zorunda kalacakları için Asya’da küçük çaplı bir ‘kaçış kaosu’ yaşanabilir. Kripto para yatırımcısı Güney Kore vatandaşlarının Güney Kore merkezli borsaları tercih etmek yerine ABD merkezli kripto para borsalarını tercih edebilecekleri ve bu sayede kripto para kazançları konusunda kazanç elde etmemiş olarak gösterebilecekleri ve Güney Kore’yi bu sayede kripto para alanında terk edebilecek oldukları tahmin ediliyor.

Merkezi Güney Kore’de olan kripto para borsalarının bu adımdan sonra denetlenme riski olduğu ve bu nedenle Güney Kore vatandaşlarının ‘hışımı’ ile karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor. Güney Kore hükümeti Çin’in uyguladığı baskıdan daha fazla baskı uyguladığı kripto para alanında devlet memurlarına kripto para almalarını yasaklıyor, kripto paraların devlet dairelerinde kullanılmasına kalıcı yasaklar getiriyor ve daha birçok farklı yasak uyguluyor.

Güney Kore hükümeti kendi ayağına mı sıkıyor?

Reddit’te birçok kripto para yatırımcısı Güney Koreli dün çıkan bu haberlerin ardından Güney Kore hükümetinin bu adımlarının destek görmeyeceğini, vergi alımlarının sadece zenginler için olması gerektiğini ifade etti. 100 dolar kazanan kripto para yatırımcısından vergi alınmamasını, kripto paraların Güney Kore’ye herhangi bir zarar vermediğine değinen çok sayıda kullanıcı hükümetin kendi ayağına sıktığını açıkladı.

Hükümet kanadından net olarak vergi yasası ile ilgili düzenlemenin ne zaman çıkacağı bildirilmemiş olmasına rağmen, ülkeden kripto para yatırımcılarının kaçacak olduğu kesinleşmişe benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu