BorsaHaberler

Güney Kore’nin Coinnest Borsası Kapanıyor

Güney Kore ülkesinin büyük Bitcoin borsalarından biri olan Coinnest şirketi, bir gün önce yaptığı açıklamada, yeni kullanıcı kayıtlarını tamamen durduğunu ve kapatacaklarını bildirdi.

Güney Kore ülkesinin büyük Bitcoin borsalarından biri olan Coinnest şirketi, bir gün önce yaptığı açıklamada, yeni kullanıcı kayıtlarını tamamen durduğunu ve kapatacaklarını bildirdi. Coinnest’in resmi internet sayfası üzerinden dün yapılan açıklama doğrultusunda siteye artık yeni üye kabul edilmeyeceğini ve 30 Haziran’a kadar kademeli şekilde resmen kapanacağı duyurdu. Güney Kore’nin ilk 5 arasından yerini almış olan Coinnest borsası, 2017 senesinin Temmuz ayından itibaren hizmet veriyordu. Borsa, işlem türüne ve kapasitesine göre de güney Kore’de en çok tercih edilen borsaydı. Ancak geçtiğimiz yılın Nisan ayında borsanın CEO’su pozisyonunda olan Jin Yihuan’da yer aldığı ve üst düzey yöneticiler, yolsuzluk yapma ve dolandırıcılık suçlamaları üzerine tutuklanmış, Ekim ayında ise yapılan incelemelere ve soruşturmalar neticesinde suçlu oldukları tespit edilmişti.

Borsanın İflas Etme Sebebi

2018’de şirketin yöneticileri dolandırıcılık suçundan tutuklanarak ceza almasının ardından, kripto para birimleri borsa piyasasında nakit fiyatlarının çöküşü ile birleştiğinde işlerin Coinnest için epey zorlaştığı ve en sondan da borsanın iflas etmek zorunda kaldığı söylendi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı