Haberler

Güney Kore’nin Vergi Açıklamaları Kripto Para Varlıklarını ABD’ye Kaydırabilir

Güney Kore Maliye Bakanı tarafından yapılan kripto para vergilendirme açıklamasından sonra Güney Kore merkezli kripto para varlıklarının ABD'ye kaydırılabileceği beklentisi gelişti.

Seul yönetimi kripto para birimlerini kısa süre içerisinde beklenmedik vergilendirmeler ile güncelleyebilecek olduğunu resmen doğrulamıştı. Bugün ise Güney Kore merkezli kripto para yatırımcıları vergi durumunda kendi varlıklarını Güney Kore’de tutmayacaklarını, ABD merkezli borsalara aktaracaklarını ve ABD merkezli borsalarda işlem yaparak kademeli bir şekilde vergiden kaçınacak olduğunu açıklamaya başladı bile.

Güney Koreli kripto para birimi yatırımcıları kısa süre içerisinde beklenmedik gelişmeler karşısında ne yapacaklarına karar veremez durumda olsa bile, vergiler gelmeye başlar başlamaz ilk önlem olarak Güney Kore merkezli kripto para birimi borsalarını terkedeceklerine işaret etmekteler.

ABD merkezli borsaların kendileri için en güvenilir seçenekler olacağına değinen Koreli yatırımcılar, olası durumda farklı ülkeleri de dışlamayacaklarına değinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu